Jak dbać o suchą skórę w dojrzałym wieku? Postaw na właściwą pielęgnację twarzy przy pomocy Vichy Liftactiv Supreme do suchej skóry!

Pielęgnacja suchej cery w wieku dojrzałym nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony trzeba walczyć z jej skłonnościami do przesuszania, z drugiej z postępującym procesem starzenia się skóry. Jak zatem pielęgnować cerę dojrzałą, by zapewnić jej odpowiednie nawilżenie przez cały dzień, a także poprawić napięcie skóry i zlikwidować zmarszczki? Pomocny w tym przypadku może okazać się krem przeciwzmarszczkowy Vichy Liftactiv Supreme Sucha Skóra.

sucha skóra

Chroń suchą skórę przed promieniowaniem UV!

Panie, które mają do czynienia z suchą i łuszczącą się skórą twarzy, powinny wiele uwagi poświęcić nie tylko na dokładne nawilżenie naskórka, ale też jego ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Prawdziwym wrogiem suchej skóry jest promieniowanie UV, które wzmaga u niej przesuszanie i łuszczenie, a tym samym przyspiesza powstawanie zmarszczek. Posiadanie odpowiedniego kremu z filtrem jest szczególnie ważne latem, gdy nasza skóra podczas opalania narażona jest na intensywne działanie promieni słonecznych, jednak dobrze, by filtry znajdowały się również w stosowanym przez nas na co dzień kremie do twarzy.

Nawilżanie i odżywianie suchej skóry

Codzienna pielęgnacja suchej skóry powinna zdecydowanie opierać się na dokładnym nawilżaniu i odżywianiu naskórka. Odpowiednio dobrane składniki nawilżające i odżywcze pomogą zlikwidować uczucie pieczenia i ściągnięcia skóry, wygładzić jej powierzchnię, a także wzmocnić odporność naskórka przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Sucha skóra powinna być poddawana intensywnemu nawilżaniu i odżywaniu dwa razy dziennie - rano i wieczorem. W tym przypadku zdecydowanie nie możemy sobie pozwolić na pozostawienie jej bez odpowiedniej ochrony przez cały dzień lub noc, bowiem w ten sposób bardzo szybko możemy ją narazić na nadmierne przesuszenie, a co za tym idzie - nadwrażliwość.

Usuwanie zmarszczek na twarzy

Przy codziennej pielęgnacji cery suchej, a przy tym dojrzałej, musimy pamiętać o tym, by wybrany krem do twarzy nie tylko nawilżał i odżywiał skórę, ale też pełnił funkcję reduktora zmarszczek. Szczególnie ważne jest to po 40. roku życia, gdy skóra posiada słabą elastyczność, zaś na jej powierzchni pojawiają się widoczne i głębokie oznaki starzenia.  Wtedy w kremie do twarzy nie może zabraknąć silnych substancji przeciwzmarszczkowych, które wygładzą zmarszczki, poprawią napięcie skóry i przywrócą cerze utracony, młodzieńczy blask. Przy cerze dojrzałej warto raz na jakiś czas zdecydować się także na profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym - będą one stanowiły doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

Krem przeciwzmarszczkowy Vichy Liftactiv Supreme Sucha Skóra

Doskonałą propozycją dla pań, które mają do czynienia z cerą dojrzałą, a przy tym i z suchą skórą, jest krem Vichy Liftactiv Supreme Sucha Skóra posiadający wyjątkowy kompleks składników aktywnych, który pozwala na jednoczesne nawilżenie, a także ujędrnienie skóry. Dzięki zawartości takich substancji jak adenozyna, kofeina, ramnoza i neohesperydyna krem radzi sobie doskonale zarówno z głębokimi bruzdami na twarzy, jak i zmarszczkami mimicznymi. Przywraca skórze jędrność, elastyczność, napięcie i miękkość, a także łagodzi rysy twarzy. Krem posiada hipoalergiczny skład oraz wodę termalną z Vichy, dzięki czemu jest odpowiedni również dla osób zmagających się z problemami skóry wrażliwej. Należy jednak pamiętać, by przed aplikacją kremu poddać twarz dokładnemu oczyszczeniu, zaś sam krem nałożyć na skórę intensywnym, masującym ruchem.