Jak się pozbyć cellulitu? Postaw na balsam ujędrniający i masaż antycellulitowy

Cellulit - nieprzyjaciel każdej kobiety - gromadzi się niepostrzeżenie zarówno na ciele szczupłym, jak i tym o pełnych kształtach, wpędza w kompleksy młode dziewczyny i dojrzałe kobiety. Jak się go pozbyć? Po pierwsze, wybierz odpowiedni balsam ujędrniający. Po drugie, odkryj zbawienne działanie masażu antycellulitowego. Gotowa do walki z nieestetycznie pofałdowaną skórą?

celulit

Cellulit - jak i dlaczego powstaje?  

Cellulit - często nazywany również “skórką pomarańczową” - oznacza nieprawidłowe i nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej pod powierzchnią skóry. Powstaje w efekcie nadmiernego magazynowania się tłuszczów w organizmie. Grubość tkanki tłuszczowej wciąż narasta, powodując ugniatanie naczyń krwionośnych oraz limfatycznych, a tym samym zaleganie wody oraz różnych toksyn w organizmie. Stopniowo dochodzi więc do zniekształcania naskórka, czyli powstawania tzw. “skórki pomarańczowej”.

Cellulit najczęściej gromadzi się w okolicach ud, pośladków, ramion oraz brzucha. Dlaczego powstaje? Przyczyn jest wiele, jednak do najczęstszych należą:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • zaburzenia hormonalne,
  • płaskostopie,
  • nadwaga,
  • stosowanie niewłaściwej diety,
  • mało aktywny tryb życia,
  • noszenie zbyt ciasnej odzieży,
  • gorące kąpiele,
  • stosowanie używek (np. palenie tytoniu),
  • przewlekły stres.

Rodzaje cellulitu

Cellulit nie jedną ma twarz. Może występować w formie włóknistej, czyli starej, twardej i zbitej, a tym samym trudnej do wyeliminowania. Jest wówczas wyraźnie widoczny, lekko siny i może powodować uczucie bólu. Innym rodzajem cellulitu jest cellulit tłuszczowy - delikatny i raczej niebolesny, spowodowany przez brak aktywności fizycznej oraz stosowanie niewłaściwej diety. Zwykle osadza się w okolicach ud i brzucha. Stagnacja i siedzący tryb życia oraz utrudnione krążenie krwi mogą powodować także powstawanie cellulitu obrzękowego lub wodnego - formy bardzo plastycznej, delikatnie widocznej, która często daje nieprzyjemne poczucie ciężkości nóg.

Balsam ujędrniający + masaż antycellulitowy - niezawodny sposób na cellulit!

Skóra dotknięta cellulitem przesusza się, jest coraz twardsza i coraz mniej elastyczna, wobec czego wymaga szczególnej pielęgnacji. Możesz przywrócić jej naturalną miękkość i sprężystość, stosując balsam intensywnie ujędrniający Garnier. Preparat posiada wyjątkową formułę - bogatą w tzw. “spalacz tłuszczu”, czyli kofeinę oraz niezawodny przeciwutleniacz w postaci ekstraktu z zielonej herbaty. Regularnie stosowany idealnie nawilży i dokładnie odżywi skórę.

Oprócz stosowania specjalistycznych kosmetyków antycellulitowych, wypróbuj jeszcze jedną skuteczną metodę walki ze “skórką pomarańczową” - masaż antycellulitowy! Na czym polega? Jego podstawowym zadaniem jest udrożnienie tkanek tłuszczowych poprzez pobudzanie ruchu limfy oraz redukcję toksyn. Ugniatanie i uciskanie miejsc, w których gromadzi się cellulit, poprawia tempo oraz stopień wchłanialności preparatów odchudzających. Masaż należy wykonywać możliwie najczęściej - pod prysznicem, po kąpieli czy peelingu oraz tuż przed snem. Dzięki temu jego działanie będzie znacznie bardziej efektywne.

Dieta antycellulitowa - co jeść, a czego unikać?

Piękna, gładka skóra bez cienia cellulitu to przede wszystkim zasługa regularnej aktywności fizycznej, która poprawia krążenie i przeciwdziała odkładaniu tkanki tłuszczowej. Najlepsze efekty uzyskasz, łącząc treningi aerobowe z siłowymi. Całość wspieraj zdrową, zbilansowaną dietą. Przede wszystkim zrezygnuj z jedzenia typu “fast”! Staraj się zjadać ok. 5 posiłków w ciągu dnia - w odstępach 3-4 godzin. Swoje menu uzupełnij o produkty pełnoziarniste obfite w błonnik. Spożywaj chude mięso, ryby i nabiał oraz duże ilości owoców i warzyw. Ogranicz za to stosowanie soli oraz produktów o wysokiej zawartości sodu - w ten sposób zapobiegniesz zatrzymywaniu się wody w organizmie. Co najistotniejsze, w ciągu dnia wypijaj minimum 1,5 litra płynów, aby usprawnić proces wypłukiwania szkodliwych toksyn.

Cellulit to, bez wątpienia, trudny przeciwnik. Walka z nim wymaga wiele motywacji, cierpliwości, zaangażowania i systematyczności. Ale… masz gwarancję, że zadbane ciało doceni te wysiłki i jeszcze nieraz zachwyci zdrowym, smukłym wyglądem.